O nás

Základné údaje

 • Názov:
  DHL Global Forwarding
 • Poštová adresa:
  DHL Global Forwarding (Slovakia) s.r.o.
  Galvaniho 15/B
  821 04 Bratislava
  Slovakia

Certifikáty

Máte záujem o ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať?

Zavolajte nám
Telefón+421 908 411 311
Napíšte nám
Email

O nás

Divízia DHL Global Forwarding je ako globálny líder na trhu leteckej a námornej nákladnej prepravy schopná ponúknuť konkurencieschopné ceny pre všetky destinácie sveta. Klientom ponúka na mieru šité riešenia v rámci významných logistických projektov a rovnako poskytuje kompletné colné služby, ktoré zaisťujú hladký priebeh prepravy. O zásielky sa stará viac ako 6 500 špecialistov na 600 pracoviskách. Toto všetko robí z DHL Global Forwarding ideálneho partnera ako pre klientov, ktorí zasielajú tovar po prvýkrát, tak aj pre významných importérov a exportérov.

DHL Global Forwarding

Milníky v histórii Danzas a DHL

1815

Založený Danzas, dôstojníkom Napoleonovej armády Marie Matthias Nicholas Luis Danzas.

1969

Adrian Dalsey, Larry Hillblom a Robert Lynn založili v San Franciscu DHL.

1971 - 1980

 • 1971
  DHL rýchlo rozširuje svoju sieť expresných služieb a stáva sa dôveryhodným partnerom mnohých spoločností. Rozšírenie na Ďaleký Východ a pobreží Pacifiku.
 • 1972
  Zavedenie poskytovanie služieb v Japonsku, Hongkongu, Singapure a Austrálii.
 • 1974
  Prvá pobočka v Británii bola otvorená v Londýne, V túto dobu má DHL 3.052 zákazníkov a 314 zamestnancov na rôznych miestach sveta.
 • 1976-1978
  DHL spúšťa prevádzku na Strednom Východe, v Latinskej Amerike a v Afrike, rozširuje sa teda do troch hlavných regiónov.
 • 1977
  Vo Frankfurte bola otvorená prvá nemecká pobočka DHL.
 • 1979
  DHL rozširuje svoje služby na doručovanie balíkov. Až do tejto doby bola k dispozícii iba preprava dokumentov.

1981 - 1990

 • 1983
  DHL je prvým leteckým expresným prepravcom, ktorý obsluhuje východoeurópske krajiny. V americkom Cincinnati sa otvára medzinárodné distribučné centrum (HUB).
 • 1985
  V Bruseli bol otvorený najmodernejšie HUB. Každú noc sa tu spracuje viac než 165.000 zásielok.
 • 1986
  DHL vstupuje do spoločného podniku s Čínskou ľudovodemokratickou republikou a stáva sa prvou expresnou spoločnosťou, ktorá aktívne funguje v Číne.
 • 1990
  DHL vstupuje do strategického partnerstva so spoločnosťami Lufthansa, Japan Airlines a Nissho Iwai.

1991 - 2000

 • 1991
  DHL sa stáva prvou medzinárodnou expresnou spoločnosťou, ktorá obnovila služby v Kuvajte po vojne v Perzskom zálive.
 • 1993
  DHL investuje 60 miliónov dolárov do nového HUBu v Bahrajne.
 • 1998
  Akvizícia Deutsche Post AG a Danzas AG.
  Deutsche Post sa stáva akcionárom spoločnosti DHL.
  V Kuala Lumpur sa otvára významná centrála IT.
 • 1999
  DHL Worldwide Express investuje viac ako 1 miliardu eur do nového, moderného leteckého parku pre európsku a africkú sieť. Nakupuje 34 nových lietadiel Boeing 757SF cargo: tieto lietadlá znižujú úroveň hluku o 77% a emisie CO2 o 13% v porovnaní s predchádzajúcimi lietadlami B737F, ktoré boli nahradené.

2001 - 2005

 • 2002
  Dňa 1. januára sa Deutsche Post World Net stáva hlavným akcionárom DHL. Do konca roka je dokončená transakcia prevodu stopercentného vlastníctva.

  Sieť sa rozširuje do Ázie: v októbri vstupuje DHL do spoločného podniku so spoločnosťou Cathay Pacific v oblasti expresnej leteckej nákladnej prepravy.

  V americkom Scottsdale sa otvára nová globálna centrála IT.
 • 2003
  DHL zvyšuje podiel v spoločnosti Sinotrans na 5% a stáva sa tak najväčším strategickým investorom v tejto spoločnosti. Aktuálne štruktúru značiek skupiny vytvárajú Deutsche Post, DHL a Postbank. DHL funguje ako exkluzívna značka pre všetky činnosti v oblasti expresnej prepravy a logistiky.

  DHL mení svoje firemné farby z červenej a bielej na žltú a červenú. V apríli začína zmena vzhľadu všetkých vizuálnych vyobrazenie farieb a log spoločnosti na vozidlách, baliacich materiáloch a budovách po celom svete.

  Po nákupe spoločnosti Airborne Express (obrat v roku 2002: 3,3 miliardy USD) sa DHL stáva tretím najväčším dodávateľom expresných služieb v USA. Vďaka pozemné prepravnej sieti spoločnosti Airborne preklenula DHL najväčšiu medzeru vo svojej sieti na amerických kontinentoch. Október priniesol spustenie päťročného investičného programu v Číne: DHL významne rozširuje svoje kapacity vďaka investícii 200 miliónov dolárov.
 • 2004
  V Prahe sa otvára nová globálna centrála IT. Nahrádza pracovisko v Londýne. DHL sa stáva novou značkou pre všetku medzinárodnú maily posielané pod hlavičkou Deutsche Post. asi 4.000 zamestnancov po celom svete pracujú pre DHL Global Mail.

  Nákup 68% podielu v spoločnosti Blue Dart, predné indickej kuriérske spoločnosti zaoberajúce sa integrovanou leteckú expresné distribúciou balíkov.
 • 2004-2005
  Bezprostredne po tsunami v Južnej Ázii reaguje DHL, ktorá má v postihnutom regióne viac ako 40 pobočiek, na žiadosti vlády a organizácií. Skupina pomáha bezplatnými rokmi s výpomocou, pozemné prepravou aj peňažnými darmi. Zamestnanci DHL z celého sveta zahajujú donátorskej kampaň.

  Vznikajú tímy DHL Disaster Response Teams (DRT), ktoré podporujú OSN a snahy medzinárodných komunít o odstraňovaní následkov náhlych prírodných katastrof.
 • 2005
  V auguste DHL predstavuje nové firemné oblečenie. Počas nasledujúcich deviatich mesiacov 110.000 DHL zamestnancov vo viac ako 200 krajinách a územiach dostávajú nové uniformy. DHL prepraví viac ako 1,4 miliónov odevov. Návrhy sa testovali prostredníctvom pohovorov a rozsiahlych skúšok sa 3.600 vodičovi a kuriérov.

  V decembri kupuje Deutsche Post World Net za 5,5 miliardy EUR britskú logistickú korporácii Exel. Pre Exel pracuje približne 111.000 zamestnancov v 135 krajinách. Exel ponúka predovšetkým prepravu a logistické riešenia kľúčovým zákazníkom. Prvú polovicu roka 2005 uzatvorila spoločnosť 55% nárastom zisku na 172 miliónov libier (251 miliónov eur).

2006 - súčasnosť

 • 2007
  Neďaleko Bonnu sa otvára Centrum inovácií DHL. Najmodernejšie centrum výskumu a vývoja, ktorého cieľom je vyvíjať nové, vysoko inovatívne a predajné produkty na základe logistických trendov budúcnosti. Projekty sa realizujú prostredníctvom inovatívnych partnerstiev medzi spoločnosťami a výskumnými partnerstvami.
 • 2008
  DHL otvára nový, moderný európsky letecký HUB na letisku Lipsko / Halle v Nemecku. Tento HUB, jedna z najväčších stavieb v Európe, rozširuje medzinárodnú sieť DHL a ponúka lepšiu konektivitu na globálne rozvíjajúce sa trhy a umožňuje DHL celkovo zlepšiť služby zákazníkom.
 • 2009
  Skupina prezentuje svoju Stratégiu 2015 a je premenovaná na Deutsche Post DHL.

  Víziou Stratégia 2015 je, aby sa DHL stala "Logistickú spoločnosťou pre svet" vďaka rešpektu a výsledkom, zjednodušenie života zákazníkov a zabezpečenie príspevku k rozvoju sveta ..

  Zakladá sa nová organizačná jednotka s názvom 'DHL Solutions & Innovation' ako hnací motor pre inovatívne logistické riešenia.
 • 2015
  Skupina prezentuje svoju Stratégiu 2020

  Naša vízia, poslanie a ciele do budúcnosti boli prvýkrát stanovené v našej Stratégii 2015 a neskôr ich zameranie a dôrazy pozmenila naša „Stratégia 2020: Focus. Connect. Grow.“

  Je to stratégia jednoduchá, avšak nie prostoduchá. S pomocou troch pilierov Focus, Connect a Grow sme pre najbližšie roky formulovali jasný plán s ambicióznymi, avšak dosiahnuteľnými cieľmi.

  Sme globálna logistická spoločnosť s dobrou pozíciou na rastúcich trhoch vo svete. Naďalej sa sústreďujeme na logistiku ako našu hlavnú činnosť, a pritom prispievame k tomu, aby bol svet lepší – hovoríme tomu „Living Responsibility.“

  Spájať naprieč organizáciou
  Naši ľudia po celom svete vlastnia nesmierne bohatstvo know-how, odbornosti a nadania. Usilovne hľadáme nové spôsoby, ako z tohto pokladu čerpať a zdieľať ich v celej globálnej rodine našej spoločnosti.

  Rast v nových segmentoch trhubr /> Expandujeme na rastúce trhy a segmenty, obzvlášť na rozvíjajúce sa trhy a búrlivo rastúce svetové trhy e-commerce. Ako sa blížime k roku 2020, snažíme sa rozširovať naše logistické služby a využívať tieto príležitosti.


Štruktúra Deutsche Post DHL na Slovensku

Firemná štruktúra DHL SK